Prihlásenie členov PKS
 
Internetový kurz zdravého životného štýlu organizovaný PKS
 
PKS podpora zdravého životného štýlu v STV:
 
návštevníkov: 181062
 
Správy

Bruselu sa nepáčia české kontroly poľského mäsa

Dovoľujeme si Vám dať do pozornosti zaujímavý článok: Bruselu sa nepáčia české kontroly poľského mäsa

 

Európskej komisii sa nepáčia mimoriadne kontroly, ktoré Česko zaviedlo pre poľské hovädzie mäso, povedal minister poľnohospodárstva Miroslav Toman (za ČSSD). Komisia podľa neho usiluje aj o zrušenie povinnosti nahlasovať dovoz mäsa 24 hodín vopred. Ak Poľsko podnikne sľubované kroky, je minister pripravený mimoriadne opatrenia na konci marca zrušiť. Povinné kontroly dovážaného hovädzieho mäsa z Poľska platia od minulého týždňa, pred uvedením na trh sa musí vyšetriť na salmonelu.

 

„Problém neriešime iba my, závadné mäso z Poľska sa podľa všetkého dostalo aj na Slovensko a do ďalších krajín. Preto budem chcieť situáciu riešiť na celoeurópskej úrovni s eurokomisárom pre zdravie a bezpečnosť potravín Vytenisom Andriukaitisom,“ povedal europoslanec Pavel Poc (ČSSD). Eurokomisára chce interpelovať, že niektoré štáty dostatočne rýchlo neinformujú systémom rýchleho európskeho varovania pred závadnými potravinami.

 

Celý článok: https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/503563-bruselu-sa-nepacia-ceske-kontroly-polskeho-masa/?utm_source=pravda&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

 27.2.2019