Prihlásenie členov PKS
 
Internetový kurz zdravého životného štýlu organizovaný PKS
 
PKS podpora zdravého životného štýlu v STV:
 
návštevníkov: 181062
 
Článok témy

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv dnes rokovala s premiérom

Bratislava 15. mája 2018: Členovia Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR dnes rokovali s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim a ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou.

 

Na stretnutí sa zhodli, že Slovensko vypracuje strategický dokument o tom, akým spôsobom sa má vyvíjať slovenské poľnohospodárstvo do roku 2030. Podľa premiéra by sa mali v dokumente zadefinovať opatrenia, ktoré je v rámci poľnohospodárstva potrebné prijať. "A dúfam, keď sa podarí takýto dokument prijať, budú sa ním riadiť aj budúce vlády, bez ohľadu na to, z akých politických strán alebo akej preferencie budú," avizoval Pellegrini.

 

Na príprave tohto koncepčného dokumentu bude podľa ministerky Matečnej pracovať ministerstvo pôdohospodárstva, ale aj Inštitút poľnohospodárskej politiky a samozrejme všetky inštitúcie rezortu, vrátane výskumných ústavov a tiež vrátane zástupcov Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv.

 

Podľa premiéra je dôležité podporovať aj slovenský potravinársky priemysel. "Je dôležité, aby sme primeranú pozornosť venovali aj slovenským potravinárom, aby sa generovala pridaná hodnota na Slovensku, pretože práve spracovateľský potravinársky priemysel môže ešte výraznejšie zasiahnuť ku zvýšeniu zamestnanosti ľudí v našich regiónoch, " uviedol Peter Pellegrini na tlačovom brífingu po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv.15.5.2018