PKS - TS: MILEX NMNV sa stal...
 
 
 
Vyhľadávanie:

Rozšírené vyhľadávanie
 
 
Prihlásenie členov PKS
 
Internetový kurz zdravého životného štýlu organizovaný PKS
 
PKS podpora zdravého životného štýlu v STV:
 
návštevníkov: 181062
 
Správy
TS: MILEX NMNV sa stal súčasťou mliekarenskej skupiny SAVENCIA

PKS dáva do pozornosti nasledovnú tlačovú správu mliekarenskej skupiny SAVENCIA zo 4.1.2016:


„Savencia Fromage & Dairy“ – výrobca značky Liptov mení svoj názov.

Silný tuzemský hráč MILEX NMNV sa stal pevnou súčasťou svetovej mliekarenskej skupiny Savencia.

Savencia Fromage & Dairy SK, a.s – pod týmto novým názvom vstupuje do roku 2016 jeden z najvýznamnejších tuzemských výrobcov syrov, spoločnosť MILEX NMNV, a.s. Firma so sídlom a výrobným závodom v Liptovskom Mikuláši, do ktorej portfólia patria na trhu také silné strategické značky ako Liptov, Lučina, Pribináček, Sedlčanský a iné, preberá nový firemný názov Savencia.

„Do roku 2016 vstupujeme ako firma, naplno integrovaná do európskej priemyselnej štruktúry skupiny Savencia. Z pôvodných piatich právnických osôb sme postupne vytvorili dve – jednu pre Slovensko a jednu pre Česko“, uvádza Mgr. Miroslav Maňásek, MBA, generálny riaditeľ Savencia Fromage & Dairy pre český a slovenský trh. „Zmeny sme notifikovali našim obchodným partnerom a štátnym orgánom a nastavili ich tak, aby bol zaistený plynulý chod firmy“, dodáva Miroslav Maňásek. „Názov Savencia má podporiť medzinárodnú viditeľnosť spoločnosti a zdôrazniť hodnoty, ktoré symbolizuje – špičkové know-how, kvalitu, chuť a inovatívnosť. Presne tieto hodnoty prinášame našim spotrebiteľom, obchodným partnerom a dodávateľom“, zdôrazňuje.

O prijatí názvu Savencia, a o celosvetovom premenovaní svojich firiem, rozhodla materská francúzska rodinná spoločnosť Bongrain. Slovo Savencia je vždy sprevádzané slovným spojením „Fromage & Dairy“. Francúzske slovo „fromage“ (syr) symbolizuje základ výrobného profilu spoločnosti – výrobu syrov, anglické „dairy“ vyjadruje podnikanie v odbore mliekarenských výrobkov.


Savencia u nás

Na Slovensku získala - ešte pod názvom Bongrain - podniky Liptovská Mliekáreň (2000) a Milex Nové Mesto nad Váhom (2001). Od tých čias výrazne zmodernizovala a rozšírila výrobu syrov a stala sa jedným z hlavných hráčov na tuzemskom trhu. Od roku 2016 bude firma MILEX NMNV pôsobiť pod názvom Savencia Fromage & Dairy SK, a.s. so sídlom a výrobným závodom v Liptovskom Mikuláši. Spoločnosť, okrem iného, výrazne rozvinula výrobu tradičných slovenských syrových špecialít pod značkou Liptov.

V Českej republike Savencia majetkovo vstúpila do podniku Pribina Přibyslav v roku 1993. Nasledovala akvizícia Povltavských mliekarní Sedlčany (1996) a v roku 1999 vstúpila do TPK Hodonín. Postupne došlo k integrácii všetkých uvedených podnikov do jednej právnickej osoby.

Savencia Fromage & Dairy Czech Republic v súčasnosti vyrába v ČR v troch výrobných závodoch – v Sedlčanoch, Přibyslavi a v Hodoníne pestrý sortiment tavených, zrejúcich a termizovaných syrov pod značkami, ktoré sa stali populárnymi aj u slovenských spotrebiteľov, ako napríklad legendárny Pribináček alebo Lučina.

Do portfólia Savencie na našom trhu, okrem už uvedených značiek Liptov, Lučina a Pribináček, patrí aj Sedlčanský, Král Sýrů, Apetito, a taktiež Bambino, Javor, Lunex a Pribina. Na Slovensku a v ČR zamestnáva Savencia takmer 1200 zamestnancov a jej ročné tržby dosahujú vyše 111 miliónov Eur v ČR a 54 miliónov Eur na Slovensku.


Savencia vo svete

Savencia, pôvodne francúzska rodinná firma Bongrain, patrí do svetovej „top 5“ v oblasti syrov a mliekarenských výrobkov. Tradícia spoločnosti siaha až do 20. rokov XX. storočia. V roku 1956 uviedla na trh legendárny plesňový syr pod značkou Caprice de Dieu, vyrobený v rodinnej syrárni Bongrain v Illoud, vo Francúzsku. Vyrába aj ďalšie značky, ako napr. Tartare či Saint Agur, známe aj na našom trhu. Zamestnáva takmer 20.000 osôb v tridsiatke krajín sveta a jej výrobky sa predávajú vo viac ako 120 krajinách. Výroba syrov predstavuje približne 60% tržieb. Celosvetové tržby dosahujú 4,6 miliardy Eur (2014), pričom tretina týchto tržieb pochádza z materského francúzskeho trhu a cca 40% z radu európskych krajín. Akcie Savencie sú kótované na parížskej burze, kde je už niekoľko rokov zaradená aj do tzv. GAIA indexu firiem s vysokou úrovňou spoločensky zodpovedného a ekologicky udržateľného podnikania. Spoločnosť výrazne investuje do inovácií, moderných technológií a ochrany životného prostredia. Za posledné 2 roky dosiahli jej investície medzi 164 – 174 mil. Eur ročne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontakt pre médiá:
Martin Walter
martin.walter@pribina-tpk.cz (420) 777 400 396


5.1.2016